ארץ כבר לא כל כך נהדרת

השבוע נפל דבר, עוד אבן דרך הונחה לסלילת המדרון ועוד מסמר ננעץ בארון הקבורה של הדמוקרטיה.. התקדמנו עד פסע על עבר נקודת העל חזור..
טרנספורמציות דרמטיות מהלך רוח תודעתי של ליברליזם הומניסטי פלורליזם אתני וסקטורלי ושיח סובלני ומכיל לא מתרחשת כהרף עין, זהו תהליך איטי והדרגתי שבו חוצים עוד משוכה ומדלגים על אבן נגף עד שרומסים ומתכנתים את התודעה הישנה לדקלם מנטרות פאשיסטיות.
 
 
השאננות שלנו מסוכנת והרי לנו עוד דוגמא לכך במערכון האחרון של ארץ נהדרת הציגו בצורה גרוטסקית כמושא ללעג דמויות שמעיזות לאתגר את ההגמוניה האורתודוקסית להציג פרספקטיבה קצת אחרת ולאפשר לצופים הצצה הוליסטית יותר כזו שמעניקה מקום של כבוד בשיח הציבורי גם לדעות שאינן קונווציונאליות..
אני לא מתייפף, סאטירה לא אמורה לנהוג בכפפות של משי כלפי מוקד הביקורת שלה, היא אמורה וצריכה להיות נשכנית בועטת חסרת פשרות וללא משוא פנים.
אבל עלייה לנהוג בשוויון נפש ללא פניות ובצורה אובייקטיבית.
לא לשמש כעוד שופר תעמולה של הממסד האריסטוקרטי.. רוב המוטיבים שהוצגו היו רדוקציוניים במקרה הטוב או שגויים במקרה הרע.
 
נתחיל מהפרפרזה על שמה של המועצת החירום האזרחית למאבק בנגיף הקורונה, ששמה הוחלף להיות ככלי נגח כנגד החיסון, האם קראתם את מאמרי הדעה של החברים בוועדה? או שפשוט תייגתם אותם באופן אוטומטי כמתנגי חיסונים הזויים שככל הנראה מציגים טענות פסולות כנגד החיסון רק מתוך אידיאולוגיה אפלה לצמצם את היקף ההתחסנות באוכלוסיה.
לדעתי עבודת התחקיר הייתה חסרה וזו עוד אמירה מפרגנת לא הופתע עם לא הייתה שם עבודת תחקיר בכלל.
נמשיך בגנריזציה הגסה הסטיגמטיזציה והסטריאוטיפיזציה של האופוזיציה האזרחית המתנגדים ל כפיית החיסון לקורונה כמתנגדים למפעל החיסונים באופן כללי, כשברור שרובנו לא כאלו אני לדוגמא לא החסרתי אף חיסון מסדרת חיסוני השגרה שניתנים במוסדות הפורמליים.. לא אחת אף הגעתי למרפאות האחיות בקופות החולים מ יוזמתי כדי לקבל זריקה כנגד פטוגן מסויים שעורר בי את החשד שנחשפתי אליו או כצעד מנע מהפוטניאל המורבדי של כזה שנמצא באופן דומיננטי בסביבה שבה התחלתי לבקר בתכיפות רבה יותר.. התיוג המכליל והמבזה הזה של פלח ניכר מהאוכלוסייה המדינה כאוייבי המולדת ונביאי שקר שמקטרגים ומטילים אחריות לכל מגרעות החברה זה פשוט מגוחח ויותר מזה זה מעשה מסוכן.. אנשים שכל חטאם הוא חרדתם לבריאותם ובצדק, בשל היעדר רעיות מספיקות לבטיחות החיסון לטווח הארוך, שסופגים כזאת ביקורת ציבורית מוצגים כאוייבי המולדת ויש אף נשמות גדולות שכבר העיזו להציע לכלוא אותם לאלתר, למדרם לגמרי מהמרחב הציבורי ולחסנם בכפייה, אחר כך מתפלאים שהאמון בהנהגה בשפל כל כך דרמטי.
 
אנשים טובים שמעולם לא פקפקו לרגע בנחיצותם של חיסונים למיגור תחלואה, עכשיו יחשבו פעמיים אם להתחסן בכלל, כנגד כל מחלה, מתוך חוסר אמון מרקיע שחקים בכוונות של הממשל והממסד הרפואי.
אנשים בפרנוייה מוצדקת, משתדלים שלא לפקוד בתי חולים ולא מתוך החשש להידבק בקורונה אלא פשוט מהפחד שהאינטרסים שלהם יתנגשו עם האינטרסים של הרופא למכור להם עוד תרופה שאינה נחוצה ועוד טיפול ניסיוני שעל כל פרוצדורה שלו הרופא גורף פרמיה לכיסו.
ואני שואל זה לא חלק אינטגרלי מהאינטרס הלאומי? עד כמה שמנסים לשווק לנו באגרסיביות את הקורונה כווירוס פאטלי בעל פוטנציאל טרמינלי המציאות מוכיחה אחרת, שגרת החיים נשמרת גם בשיא התחלואה אומנם יש הרבה חולים אך רובם עוברים את זה ללא פגע, מה יהיה אם יצוץ פתאום פתוגן אלים יותר? אני אגיד לכם, הוא יפגוש חברה חלשה ושסועה שמידת האמון שלה בכוונת ההנהגה שואף לאפס ומידת ההיענות של לזעקות הגוואלד גם כן יענו בנחרת בוז.. ואז אנחנו נראה פה את התגשמות החזונות האפוקליפטיים שכל נביאי הזעם הזהירו אותנו מפניהם, אז נראה אנרכיה טוטאלית שהמחאות בבלפור יחווירו לאומתה… הנהגה מושחחת ללא חזון שמגייסת את כל הארסנל שלה כדי לשווק טיפול ניסיוני מתוך אינטרס לא ברור היא אוייבת העם לא כמה אזרחים תמימים שסך הכל חוששים לבריאותם ובריאות ילדיהם.. פרופורציות בטח תגידו זו בסך הכל פרודיה איפה חוש ההומר שלך.
ואני אשיב, זו לא תוכנית קומית רגילה, היא מתיימרת לקחת נושאים אקטואליים שעל סדר היום ולהכנות להם נופך מעט יותר קליל וידידותי לצופה, דווקא עכשיו שנתוני הצפייה של מהדורות החדשות נמצא בשפל חסר תקדים, שאנשים משוואים לקצת אסקפיזם כמהים להתחמק מבשורות האיוב ולצרוך קצת תוכן אופטימי ומשובב נפש, האחריות של תוכניות הסאטירה, שמכורח הנסיבות הפכו הלכה למעשה להיות היורשות הבלתי פורמליות של הפאנל החדשותי הקלאסי, לשדר תמונת מצב סימטרית מתעצמת באופן דרמטי.
 
רוצים להגיחח? בבקשה אין בעיה אבל תעשו את זה גם לצד השני,כפי שנדרש מכם כפי שעשיתם עד עכשיו כשסיקרת קונפליקטים אינפנטיליים בין פוליטיקאים.
למה אלרואי פרייס זוכה ליחס מלטף ואימהי? למה דמותה הוצגה כקדושה מעונה שסופגת איומים ללא הרף כשהיא המסכנה סך הכל נלחמת בחירוף נפש מעמידה את עצמה בחזית למען בריאות הציבור? איפה ההתייחסות לניגודי האינטרסים שלה?
אם הטענות כלפי החיסון יצאו לדעתכם מכלל פרופורציה למה שלא תציגו מערכון של עובדי משרד הבריאות מוחקים בקצב תגובות של אזרחים טובים שנקראו לדגל שלוש פעמים ונתנו כתף למען האינטרס הלאומי שטוענים לתופעות לוואי שמושתקות בהרף.
רק דוקטור אריה אבני חבר בוועדה המסוכנת לדבריכם? אני קראתי על עוד חמישה לפחות, שניים מהם גם הגיעו למהדורת חדשות בערוץ שלכם(!!) להציג את הטענות נגד חיסוני הילדים.
 
תמיד אמרתי שתוכניות סאטירה הם נדבח קריטי בחומת ההגנה על הדמוקרטיה וכשהם יתחילו להעלם באופן חשוד מעל גבי המרקע זה אמור לאותת לנו שאנו לא צועדים על המסלול הנכון. השבוע ראינו את תוכנית הדגל של הסאטירה בישראל מוכרת את האתיקה המקצועית של תמורת נזיד עדשים הקריבה את השליחות הציבורית שלה על מזבח הבעל.
 
זה הזמן שלנו להתעורר עכשיו, הטוטאליטריה כבר כאן היא פשוט מתוחכמת יותר מזו הישנה, פועלת במחשכים בתחומי גבולות הגזרה הלגיטימים לכאורה של הדמוקרטיה שהייתה כאן לפנייה כדי לקדם את האג'נדה המעוותת שלה.
אנחנו עדיין לא בנקודת אל חזור אבל אם לא נצא מהשאננות לא ירחק היום שנגיע לשם ואז מה שישאר זה רק להתרפק בנוסטלגיה וערגה על הימים שבהם צחקנו לנו מול הטלוויזיה כשצפינו במה שחשבנו לעוד תוכנית סאטירה קומית תמימה ולא עוד ערוץ תעמולה למען הנדוס התודעה שלנו,לימים שבהם עוד האמנו בנאיביות שהצחוק הוא בשבילנו ולא על חשבוננו
 
כותב אנונימי

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן