בואינג משעה את חובת החיסון לעובדים בארה”ב

סיאטל – חברת בואינג (BA.N) השעתה את דרישת החיסון נגד נגיף הקורונה לעובדים בארה”ב, כך אמרה יצרנית המטוסים האמריקאית ביום שישי . כל זה קורה אחרי שאלפי עובדים ביקשו פטורים מהחברה.

בהודעה פנימית, בואינג אמרה כי החלטתה הגיעה לאחר עיון בפסיקת בית המשפט המחוזי בארה”ב מוקדם יותר החודש שעצרה את האכיפה של דרישת החיסון של הנשיא ג’ו ביידן עבור קבלנים פדרליים.

כמה רשתות וחברות בריאות גדולות כמו ג’נרל אלקטריק (GE.N), Spirit AeroSystems (SPR.N) ו-Amtrak גם השעו את חובת החיסונים לעובדים.

בשבועות האחרונים, מספר עובדי בואינג המבקשים פטור מחיסונים על רקע דתי או רפואי הגיע ליותר מ-11,000 – או כמעט 9% מכוח העבודה שלה בארה”ב – רמה גבוהה פי כמה מכפי שהעריכו בכירים בתחילה. העובדה שהרוב המכריע של הבקשות היו על רקע דתי דחפה את אחד המעסיקים הגדולים באמריקה למרכז הוויכוח על האתיקה של בדיקת אמונות דתיות של עובד.

דובר בואינג אישר את ההחלטה, והוסיף כי החברה “מחויבת לשמור על סביבת עבודה בטוחה עבור העובדים שלנו, ולקדם את הבריאות והבטיחות של כוח העבודה העולמי שלנו”.

בואינג השעתה את דרישת החיסון שלה בהתאם להחלטת בית המשפט האוסרת על אכיפת צו הביצוע של הקבלן הפדרלי ומספר חוקים במדינה, הוסיף הדובר.

לכתבה של רויטרס באנגלית

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן