בתזמון מחשיד יוון מטילה מגבלות נוספות על על הלא מחוסנים

אתונה (רויטרס) – יוון הצטרפה לכמה מדינות אירופיות נוספות ביום חמישי (18 בנובמבר) בהטלת הגבלות נוספות על אלה שאינם מחוסנים נגד קוביד-19 בעקבות עלייה בזיהומים בשבועות האחרונים.

מיום שני הבא, אנשים לא מחוסנים לא יוכלו להכינס לחללים סגורים כולל מסעדות, בתי קולנוע, מוזיאונים וחדרי כושר, לפי ראש הממשלה קיריאקוס מיצוטקיס ניתן להכינס לחחלים סגרוים רק עם תעודת מתחסן ולא בדיקות קורונה .

בנאום ששודר לאומה, דחק מיצוטקיס ביוונים “להתחסן, להתחסן, להתחסן”.

יוון חיסנה עד כה באופן מלא כ-62% מאוכלוסייתה המונה כ-11 מיליון. השלטונות קיוו לשיעור של כ-70% עד הסתיו.

“זו אכן מגיפה של לא מחוסנים”, אמר מיצוטקיס. “יוון מתאבלת על הפסדים מיותרים כי פשוט אין לה את שיעורי החיסונים של מדינות אחרות באירופה”.

אוסטריה, גרמניה, סלובקיה וצ’כיה הגבילו כולן את החיים הציבוריים עבור הלא מחוסנים השבוע, כאשר מספר המקרים עולה ברחבי אירופה.

על פי הכללים החדשים ביוון, תעודות החיסון של מעל גיל 60 יהיו תקפות למשך שבעה חודשים לאחר ההנפקה, במאמץ לעודד אותם לקבל זריקת “בוסטר” שלישית.

מתפללים המשתתפים בכנסייה יורשו להיכנס עם בדיקה שלילית, אמר מיצוטקיס.

מספר המקרים היומי החדשים הגיע לשיאים ביוון החודש, הפעיל לחץ על מערכת הבריאות שכבר מתקשה ואילץ את הממשלה להורות לרופאים במגזר הפרטי בחמישה אזורים בצפון יוון לסייע לבתי חולים ציבוריים.

צו הדרישה, שפורסם בעיתון הממשלתי הרשמי ביום חמישי, תקף למשך חודש.

יוון דיווחה על 7,317 מקרים חדשים ו-63 מקרי מוות ביום חמישי. זה מביא את סך המקרים שם מאז תחילת המגיפה ל-861,117 ואת מספר ההרוגים הכולל ל-17,075.

מוקדם יותר בנובמבר, הממשלה הטילה הגבלות מסוימות על אזרחים לא מחוסנים, אך אפשרה להם גישה לרוב השירותים, בתנאי שייבדקו .

לכתבה באנגלית : https://www.straitstimes.com/world/europe/coronavirus-greece-imposes-further-restrictions-on-unvaccinated

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן