דוח ממשלתי מגלה כי פלואוריד יכול להפחית את מנת המשכל

ב-15 במרץ פורסם דוח התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה (NTP) שסוקר את הרעילות הנוירורית של פלואוריד במסגרת הסכם שהושג בתביעה מתמשכת שהוגשה נגד הסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב על ידי רשת הפלואוריד.  התביעה המתעכבת שהחלה ב-2017 חשפה ניסיונות ממשלתיים להגביל את הראיות הזמינות לבדיקה בבית המשפט.

אימיילים של מרכזים פנימיים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) שהושגו באמצעות חוק חופש המידע על ידי עורך הדין מייקל קונט, הצביעו על כך שמזכירת משרד הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב, רייצ'ל לוין, ומנהל המכון הלאומי לבריאות, לורנס א. טבק, התערבו כדי לעצור את פרסום המחקר האחרון על רעילות הפלואור במאי 2022.

לפי FAN קיימת רק דוגמה היסטורית אחת של דו"ח המכון לטורסולוגיה שנחסם לשחרור, דו"ח על הקרצינוגניות של טלק מזוהם באסבסט. קבוצות תעשיית טלק ניהלו מסע לובינג אגרסיבי כולל גיוס אנשי קונגרס .

דיווחה שהמטא-אנליזה מצאה ש-52 מתוך 55 מחקרים מצאו מנת משכל נמוכה יותר עם חשיפות גבוהות יותר לפלואור, מה שהוכיח עקביות יוצאת דופן. יש לציין כי 19 מחקרים של המחקרים שנכללו דורגו כאיכותיים יותר ו-18 מהם קשרו חשיפה לפלואוריד עם מנת משכל נמוכה יותר. המטה-אנליזה לא הצליחה לזהות חשיפה בטוחה, כולל ברמות הנפוצות משתיית מים מופלרים באופן מלאכותי.

בהודעה לעיתונות שפרסמה לאחרונה, FAN אומר כי מגיני ההפלרה טענו באופן כוזב כי טיוטת גרסאות הדו"ח "נדחו" על ידי ועדת האקדמיות הלאומיות. למעשה, הוועדה המליצה ל-NTP להבהיר את שיטותיה ונימוקיה להגעה למסקנותיה משום שהנושא נחשב כל כך שנוי במחלוקת.

בהצהרה, FAN אמר כי פרסום הדו"ח מבהיר את המצב.

"עכשיו אין ספק שאוסף גדול של ראיות מדעיות תומך במסקנה לפיה פלואוריד יכול להוריד את מנת המשכל של הילד, כולל ברמות חשיפה ממים מופלרים. עם פרסום דו"ח ה-NTP  ייתכן שבעלי עניין בתחום רפואת השיניים יצטרכו לחשוב מחדש על הכחשת הראיות לכך שהפלרה יכולה להפחית את מנת המשכל של ילדים".

לינק לדו"ח מלא באתר ממשלתי

מקור הכתבה EPOCH TIME

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן