המלחמה הקרה גרסת 2022

שינוע כוחות רוסיים אל גבול אוקראינה נמשך. וכל זאת בעוד שוושינגטון מוכנה להתחיל בדיאלוג דיפלומטי עם מוסקבה, החל מתחילת חודש ינואר. ניגודי האינטרסים ניכרים לעין, וכל זאת בעוד שהשעון מבחינת פוטין ממשיך לתקתק.

לפוטין יש דרישות, אך המערב לא מוכן לקבלן. פוטין דורש את שחרור אוקראינה מנאט"ו וכמו כן, גם מדינות נוספות. בחודש האחרון פוטין הגיש לארה"ב במספר מאמצים בקשות ביטחוניות שונות, בקשות אלה הן לא ראליסטיות ולמעשה נאט"ו עונה בסירוב מלא לבקשותיו.

מוקדם יותר היום (חמישי), אמר פוטין: "אני תוהה איך ארה"ב תרגיש אם נכניס את הטילים שלנו למקסיקו". זמן קצר לאחר מכן, אמר בכיר אמריקאי: "וושינגטון מוכנה להתחיל בדיאלוג דיפלומטי עם מוסקבה, החל מתחילת חודש ינואר".

לפי איך שזה נראה, אמריקה רואה את ההתקפה הרוסית מגיעה ומתחילה להיכנס לפאניקה. אמריקה מוכנה לדבר עם פוטין אבל לא תיתן לפוטין את הסכמי הביטחון שהוא רוצה. למעשה, נראה שארה"ב רק אומרת שהם ידברו בניסיון להאט את הבלתי נמנע. כל זה קורה בעוד שרוסיה מתכוננת לבצע תרגילי צנחנים לאורך הגבול עם אוקראינה בשבוע הקרוב. העאכות הרוסית נמשכת באינטנסיביות רבה, ומידי יום עולים תיעודים נוספים של פריסת הכוחות הרוסיים ליד הגבול. 

 

צולם בחבל קרסנודאר, רוסיה, היום (חמישי). רכבת ועליה כלים צבאיים בדרך לאוקראינה
רכבת ועליה טנקים. צולם היום (חמישי), רוסיה

מוקדם יותר היום (חמישי), התקשורת בשליטה הרוסית אומרה כי אוקראינה מאמינה שרוסיה מתכננת מתקפה גרעינית על אוקראינה. דיווח זה מצטרף לשורת דיווחים מרוסיה של האשמות כזב וטענות מוזרות עד לא הגיוניות על המערב. יש סיכוי לא מבוטל שזה עדיין חלק ממאמצי הפרופגנדה הרוסית.

ונוסף לכך, ניכרים הנסיונות הרבים מצד רוסיה לבלבל את הציבור וגם את העיתונאים בנוגע להתפתחויות. מצד אחד ישנם דיווחים כוזבים בימים האחרונים על הסכמי שלום חדשים, איומי גרעין, האשמות על המערב, וכל זאת בעוד שרוסיה ממשיכה לעבות כוחות לאורך הגבול. יש להבין שהתחזוקה הכלכלית הרוסית הנדרשת להחזקת כל הכוחות בגבול לזמן כה ממושך מכבידה על פוטין וקשה להאמין שכל הערכות הרוסית היא תוצאה של תרגיל פסיכולוגי על המערב.

פוטין לא יכול להחזיק את החיילים שלו בגבול יותר מדי זמן, זה עולה לו מיליונים ביום. זו הסיבה שהוא רוצה את השיחות עם ארה"ב/נאט"ו במהירות.

נכתב ע"י ערוץ החזית הבטחונית בטלגרם:לינק לערוץ 

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן