וייטנאם: 120 ילדים אושפזו ו-3 מתו לאחר שקיבלו חיסון פייזר

מחוז טהאנה הואה בהאנוי, וייטנאם, השעה את השימוש באצווה של חיסון הקורונה של פייזר לאחר שיותר מ-120 תלמידים אושפזו בעקבות קבלת החיסון, כך מדווחים העיתונים בוויטנאם ובסינגפור. בשבוע שעבר מתו 3 ילדים בשני מחוזות אחרים בהאנוי, אף הם לאחר שקיבלו את החיסון של פייזר. משרד הבריאות המקומי: סיבת המוות – “תגובתיות יתר לחיסון”

מחוז טהאנה הואה בהאנוי, וייטנאם, השעה את השימוש באצווה של חיסון הקורונה של פייזר לאחר שיותר מ-120 תלמידים אושפזו בעקבות החיסון, כך מדווחים העיתונים בוויטנאם ובסינגפור.

במחוז החלו לחסן ילדים בגילאי 15-17 בחיסוני פייזר החל מה-30 בנובמבר.

על פי דיווח של Vn Express ושל ה-New Stratit Times, המרכז לבקרת מחלות (CDC) המקומי הודיע ביום חמישי שלמעלה מ-120 תלמידים אושפזו בבתי חולים לאחר שסבלו מתסמינים כמו בחילה, חום גבוה או קשיי נשימה.

17 מהילדים סבלו מתופעות לוואי חמורות, אם כי על פי ה-CDC, מצבם יוצב והם מנוטרים באופן צמוד. הסיבה לתסמינים עדיין לא אומתה על ידי הרשויות.

מנהל ה-CDC המקומי לואונג נגוק טרואונג אמר בראיונות שמשרד הבריאות עצר את השימוש באצווה הנוכחית. “עדיין יש לנו את יתר האצוות, אף הן של חיסוני פייזר, כך שנמשיך לחסן את הילדים”, הוא אמר. לדבריו, האצווה שהושעתה תאופסן, וייתכן שתשמש בהמשך לחיסון קבוצות אחרות, כמו מבוגרים.

מנהל בית החולים הכללי של מחוז הא טרונג, וו ואן צ’ין אמר שתופעות הלוואי בעקבות החיסון היו “נורמליות”, אך סביר יותר שיתרחשו בילדים מאשר במבוגרים. לדבריו, “צריך להפריד את אלה שיש להם תגובות או התעלפו כדי שלא תתרחש תגובת שרשרת”.

ה-CDC של טהאן הואה הפיץ כ-117 אלף חיסוני קורונה ל-27 מחוזות וערים. למעלה מ-56,700 מנות ניתנו עד כה.

סיבת המוות: “תגובתיות יתר לחיסון”

במהלך השבוע שעבר מתו שלושה ילדים בעקבות קבלת החיסון של פייזר במחוז באק ג’יאנג, האנוי, ובמחוז בין פואוק. על פי משרד הבריאות, הסיבה למקרי המוות הייתה “תגובתיות יתר לחיסון”, ו”לא קשורה לאיכות החיסון או לתהליך החיסון”.

ב-29 בנובמבר נפטרה ילדה בת 15 שחוסנה יומיים לפני כן. היא פיתחה חום גבוה בלילה. הוריה נתנו לה תרופות להורדת החום, אך מצבה החמיר. היא אושפזה בבית החולים הכללי של מחוז טהואונג טין, ולאחר מכן הועברה במצב אנוש לבית החולים באך מאי, הגדול ביותר בהאנוי, אך מתה בראשון בבוקר.

בראשון אושר גם מותו של ילד בן 16 בצפון מחוז בק ג’יאנג שקיבל חיסון פייזר ארבעה ימים קודם לכן. על פי הדיווחים, הוא היה אחד מארבעה ילדים במחוז באק ג’יאנג שסבלו מהלם אנפילקטי. מקרים אלו  התרחשו כאשר 700 תלמידים חוסנו בחיסון פייזר בתחנת חיסונים ניידת שהוקמה בבית הספר התיכון מס’ 2 של סון דונג ובפנימיית המיעוטים האתניים במחוז.

על פי הדיווחים, כ-15-30 דקות לאחר החיסון, לארבעה תלמידים היו תסמיני אנפילקסיס. לשניים מהם היו תגובות קשות כמו סחרחורת, קוצר נשימה, כאבים בחזה, בחילה, חיוורון, קצב לב איטי וירידה ברמת ריווי החמצן בדם עד לרמה של מתחת ל-90%.

עד כה, 34 ערים ומחוזות בוויטנאם חיסנו ילדים בני 12-17 בלמעלה מ-3.5 מיליון מנות חיסון.

בשבוע שעבר, ארבעה עובדים במפעל נעליים בטאה הואה מתו לאחר חיסון קורונה מסוג Vero-Cell, המבוסס על נגיף מומת, גם הם כתוצאה מ”תגובתיות יתר”.

כתבה של חדשות זמן אמת , כותבת יפה שיר-רז

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן