חברי הפרלמנט האירופאי במסיבת העיתונאים מתנגדים לדרכון הירוק

חברי הפרלמנט האירופאי במסיבת העיתונאים שנקראה “הגנה על זכויות יסוד והתנגדות לשימוש לרעה בתעודה הדיגיטלית הירוקה”, חברי הפרלמנט החליטו להשמיע קול למיליוני אזרחי אירופה הנאבקים ברחבי האיחוד האירופי על זכויותיהם הבסיסיות שנגזלות כתוצאה מהפרה בוטה של זכויות אדם באמצעות המדיניות של התו הירוק.
שתפו בכל דרך כי המדיה הממוסדת מסתירה את הסיפור.
תרגמתי לכם את עיקר הדברים:
ארבעה חברי פרלמנט: כריסטין אנדרסון (גרמניה, ID), פרנצ’סקה דונאטו (איטליה, NI), איוון וויליבור סינצ’יץ ‘(קרואטיה, NI) וכריסטיאן Terheş (רומניה. (ECR).
חברת הפרלמנט כריסטין אנדרסון, לאחר שהדגישה את חשיבות זכויות האדם, אמרה:
“תן לי לומר זאת, אני לא מפחדת מהנגיף הזה, אני מפחדת ממשלות שמתעללות ב”משבר” זה או אחר לצורך העניין, ומבצעות פגיעה בזכויות האזרח, ביטולן או הטלת ספק בחופש לחלוטין”
מה שראינו במשבר הזה הוא שזכויות וחירויות אזרח הפכו מזכויות יסוד לפריבילגיות שממשלות מעניקות או מבטלות כראות עיניהן. אני קוראת לכל האירופאים לעמוד מול כל ממשלה שמנסה לקחת את החופש, זכויות האזרח והחירויות שלנו! “
עורכת הדין וחברת הפרלמנט פרנצ’סקה דונאטו אמרה כי “יש לנו מצב נורא באירופה כיום מכיוון שזכויות האדם אינן מכובדות ובכל רחבי אירופה מופגנות הפגנות שלווה באלימות הזו של הממשלות”.
התעודה, או הדרכון הירוק שהצגנו ככלי להקל על חופש התנועה, משמשים כעת במדינות רבות על ידי ממשלות לאומיות כדרכון “חובה” לכל פעילות חברתית, כולל תעסוקה, כמו איטליה למשל, ומאלצים את האזרחים לקבל טיפולי בריאות פולשניים וזוהי הסכמה סחטנית. מגוחך שגם כאשר לאנשים יש התוויות נגד רפואיות לקבלת חיסונים, הם מחויבים לקחת אותם. הם נאלצים לעשות את זה כי הם מאוימים שיאבדו את העבודה והפרנסה שלהם.
אם וכאשר לאנשים אלה יש תופעות לוואי מהזריקות, אפילו תופעות לוואי חמורות מאוד, הם לא מקבלים סיוע. אפילו דיווחים על תופעות לוואי הם נדירים מאוד. נתוני ההשפעות השליליות של תופעות הלוואי שאנו יכולים לקרוא על ניירות פשוט אינם מוערכים כראוי.
אז יש לנו סוגיה רפואית שהפכה לנושא דמוקרטי. כולנו חייבים היום לעמוד על ההגנה על זכויות האדם באירופה, עלינו לעשות הכל ביחד ועלינו לעשות זאת כעת.”
חבר הפרלמנט איוואן סינצ’יץ ‘אמר כי “זה ממש עצוב לראות את החירויות, הזכויות ושלטון החוק בסכנה באירופה כיום. למרבה הצער, במדינות מסוימות, אינך יכול לשמור על עבודתך ללא תעודה ירוקה דיגיטלית, אינך יכול להיכנס למבני ציבור ללא תעודה, לחנויות ולמקומות שהממשלה הכריזה עליהם כמחוץ לתחום.
הוא תיאר את תעודת ההתחסנות כרישיון להתפשט ולהדביק, תעודה שנותנת “תחושת ביטחון מזויפת” מכיוון שאדם מוזרק אינו מגן על האדם מלקבל או להפיץ את הנגיף. התעודה הירוקה הדיגיטלית אינה הגיונית לחלוטין, היא אינה מדעית ויש לנטוש אותה.”
סינצ’יץ הצהיר כי הוא גם תומך באופן מלא בצוות הפרלמנט האירופי בעמדותיהם. העמדות של אי-אפליה, אי הפרדה, החופש להגיע למקום העבודה.
לחברי הפרלמנט ולצוותים העובדים שלא מעוניינים להזריק הוא אמר “המסר שלי לצוות הוא פשוט: אתה לא לבד ונלחם על זכויותיך! אנחנו נלחמים יחד אתכם! “.
חבר הפרלמנט, כריסטיאן טרס, צוטט מסעיף 46 בתקנת האישור הדיגיטלי המקורי, שהתווה את רצונו של הפרלמנט האירופי לשמור על זכויות אדם בסיסיות. “ובכן, אם נסתכל עכשיו, כמה חודשים לאחר הטלת התעודה הירוקה הזו באיחוד האירופי, אנו רואים בדיוק את ההיפך, שכל הזכויות האלה שכביכול היו אמורות להיות מוגנות על ידי תקנה זו, מופרות כרגע. אנשים לא יכולים לעבוד יותר, והם חיים באיום לאבד את מקום עבודתם ופרנסתם אם אין להם תעודה זו.
האם זה סוג האיחוד האירופי שאנו רוצים לבנות, שאותו אנו רוצים לקבל?”.
עוד אמר טרס: “אבל הם לא עשו שום דבר רע. זהו מצב אבסורדי. מאות אנשים העובדים בפרלמנט מתמודדים עם האיום שבמוקדם מאשר במאוחר אם אין להם את התעודה הירוקה הזו, הם יאבדו את מקום עבודתם. זה לא הוגן כלפיהם, זה לא הוגן כלפי אזרחי האיחוד הזה, וזה לא הוגן כלפי כולנו. ולכן אנחנו כאן בשבילכם, ונילחם למענכם”.
תרגום ענת זוהר

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן