כותבת יפה שיר-רז : כששמעתי שמשרד הבריאות הולך להיות שקוף בתהליך הדיון וקבלת ההחלטות לגבי חיסון הילדים הקטנים, הייתה לי תחושה שהשמחה מוקדמת מדי

כששמעתי שמשרד הבריאות הולך להיות (סוף סוף) שקוף בתהליך הדיון וקבלת ההחלטות לגבי חיסון הילדים הקטנים, הייתה לי תחושה (באמת לא יודעת על מה היה לה להתבסס) שהשמחה מוקדמת מדי. ובאמת, היצירתיות שלהם לא העזיבה גם הפעם. הגרלה! אתם שמעתם על רעיון כזה? המומחים/ציבור שמבקשים להשמיע דברים במהלך הדיון צריכים לשלוח בקשה בטופס מקוון מיוחד שהמשרד פרסם, ואז ישתתף בהגרלה, כש-20 זוכים מאושרים בלבד יוכלו להשתתף, ולכל אחד מהם יוקצו 3 דקות.

הגרלה? ברצינות? זאת ההגדרה שלכם לתהליך שקוף? לתהליך רציני? בדיון ב-FDA, שאומנם גם הוא היה תוכנית ריאליטי עם תוצאה שהוכרעה מראש במסווה של הליך דמוקרטי, לפחות קולותיהם של המבקרים נשמעו. מלים כמו "לעולם לא תוכלו לומר שלא ידעתם", הדהדו היטב, וביום הדין הן ישמשו כעדות.

בשיטת ה"הגרלה" אתם מרוקנים לחלוטין כל הזדמנות אפילו לשארית או זכר להליך שקוף לדמוקרטיה. אתם שמים אותו ללעג ולקלס.

ממה יש לכם לפחד? מזה שמומחי מח"צ לקורונה ישתתפו בדיון? מזה שהמומחים המובילים בארץ יזכו סוף סוף להשמיע את קולם מולכם ואתם תיאלצו להאזין להם בפומבי מול הציבור?

במקרה שתסרבו, כותב ד"ר Yoav Yehezkelli , הציבור כולו יידע שההחלטה הוכרעה מראש:

****
ד"ריחזקאלי:
"השקיפות בקבלת ההחלטות חיונית כדי להחזיר את אמון הציבור במערכת.
הפורמט שמשרד הבריאות מציע להשתתפות בדיון שיתקיים על חיסון הילדים אינו מספק: להציג 3 דקות במצלמה כבויה,אם נבחרת בהגרלה, או לשלוח שאלה עליה יחליט מי שיחליט האם תוצג, זה לא רציני.

בשנת הקורונה נשכח מהו דיון מקצועי אמיתי: כזה שמומחים בעלי דעות שונות משתתפים בו באופן מלא ואינם חוששים להביע את דעתם.
מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה מבקשת שחברים במועצה, המציעה גישה שונה לניהול המשבר, ישתתפו בדיון לצד חברי צוות הטיפול במגפות וועדת החיסונים.
זו הדרך בה תתאפשר לגיטימיות מקצועית וציבורית להמלצות הדיון.

היה ותידחה הבקשה שבתמונה יובהר מעל לכל ספק כי המלצת הצוות כבר נקבעה מראש לפני הדיון, שבמשרד הבריאות ממשיכים להימנע או לפחד מדיון מקצועי עם מומחים בלתי תלויים, ושהשקיפות היא למראית העין בלבד".

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן