כתובת דר יפה שיר-רז על הדיון ה”שקוף” לחיסון ילדים

אל מול הנתונים המהונדסים והמתוחמנים שמציג משרד הבריאות בדיון ה”שקוף”, ה”מדעי” וה”פתוח” (ראו שקופית למטה), ובזמן שהחיסונים כבר במילא במטוס בדרך לכאן, בואו תקראו את הנתונים האמיתיים שמציגה ד”ר Raya Leibowitz:

1. התחלואה בקורונה בילדים: מחלה הקורונה אינה מחלה קשה בגילאי 12-5 ,ולכן אין צורך קליני בחיסון על מנת למנוע אותה.

2. לונג קוביד בילדים: תופעת ה’קורונה הממושכת’ )covid long )נמשכת שמונה שבועות או יותר בפחות מ-2% מהילדים. תופעה זו אינה מסוכנת, חולפת מעצמה, ובחלק מהמקרים עלולה לנבוע מסיבות אחרות מאשר הדבקה קודמת בקורונה (למשל – בשל סגרים, בדידות, וכו’)
https://www.thelancet.com/journals/lanchi/article/PIIS2352-4642(21)00198-X/fulltext

3. תופעת ה- PIM-C– דלקת רב-מערכתית לאחר הדבקה בקורונה – היא נדירה. אין הוכחות שחיסון מונע תופעה זו, שכן החיסון אינו מונע הדבקה בקורונה.

4. האפקט של החיסון במניעת הדבקה דועך צ’יק-צ’אק: מאמרים עדכניים רבים מראים שהאפקט של החיסון במניעת הדבקה דועך תוך שבועות
עד חודשים בודדים. לדוגמה, מאמר אחד מרבים: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2114114

לאור העובדה שלא כל ילדי המדינה יתחסנו בו-זמנית, וממילא לא כולם יתחסנו גם אם יושת ‘תו ירוק’ גם באוכלוסיה זו, ומכיוון שחיסון הילדים יקרה לאו דווקא בעת גל – לא סביר להניח שחיסון הילדים ‘יגן מפני הדבקה’ בעת הגעת הגל הבא, ובוודאי שלא בעת גלים עתידיים.

5. הסיכון הוא לא חד פעמי אלא מצטבר: ככל שמתוכנן לתת בוסטרים לילדים באופן תקופתי – הרי שאין שום מידע על הבטיחות של פרקטיקה כזו, ואסור להתניע מדיניות שעלולה להידרש לכך.

6. אין קשר בין שיעור ההתחסנות במדינה לבין גלי הקורונה: הניסיון העולמי יכול ללמד: לא נמצא קשר בין שיעור ההתחסנות באוכלוסיה לבין הופעת
גלי ההדבקה בקורונה או עוצמתם. https://link.springer.com/content/pdf/10.1007/s10654-021-00808-7.pdf

7. חיסון הילדים *לא* ימנע את הידבקות הוריו או סבתו או סבו, וגם לא את ההידבקות של ילדים אחרים בכיתתו: בניגוד למה שסיפרה עכשיו ד”ר פרייס, התחסנות של אדם אינה מונעת הדבקה של בני משפח תו מאותו משק הבית במידה והוא נדבק
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext

8. ממילא, רב ההערכות (וגם נסיון העבר) מציעות שהגל הבא יתרחש כתוצאה מוריאנט אחר. כלל לא ברור שהחיסון הנוכחי יגן מפניו, ואם כן – באיזה שיעור. חיסון ילדים בחיסון המקורי של פייזר כמוה כהתכוננות למלחמה הקודמת.

לאור כל זאת ונוכח תופעות הלוואי – בין אם שכיחות, נדירות או אפילו עתידיות ובלתי ידועות עדיין – אין לחסן ילדים. הדבר נוגד את ערכי האתיקה הרפואית הבסיסיים.

בשלוש מלים: #עזבו_את_הילדים

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן