מאות שוטרים אוסטריים מבקשים מהממשלה לבטל כפיית חיסונים, אנחנו כאן בשביל האנשים

וינה -600 שוטרים אוסטריים ביקשו משר הפנים האוסטרי למשוך את התוכניות לחיסון חובה וקראו להפסיק את האפליה נגד אנשים לא מחוסנים.

המכתב לשר הפנים האוסטרי, גרהרד קרנר נשלח בתאריך ה-10 לינואר, נחתם על ידי שלושה שוטרים שמייצגים קבוצה של למעלה מ-600 עמיתיהם.

“איננו רוצים להתמודד עם האוכלוסייה בצורה מאיימת במהלך הפגנות שלווים בעיקרם, שאורגנו בשל חוסר שביעות הרצון הגובר של האנשים מהפוליטיקאים”, כתבו השוטרים. 

בסוף השבוע האחרון התקיימו שוב מספר הפגנות ברחבי אוסטריה, כולל בבירת המדינה וינה, שם על פי ההערכות 20,000 בני אדם יצאו לרחוב בשבת כדי להתנגד לתוכניות להפוך את החיסון לחובה לכל אזרח מעל גיל 18.

משרד הפנים האוסטרי הגיב למכתב ואמר כי “לאנשים שחתמו עליו ניתן להקצות אוריינטציה פוליטית ברורה”.

“85% מ-32,000 השוטרים האוסטרים כבר חוסנו, זו הצהרה ברורה”, הוסיף המשרד.

עם זאת, כותבי המכתב הכחישו זאת, וטענו במקום זאת שהם אינם מייצגים אף קבוצה פוליטית מסוימת.

“אנחנו לא ימין קיצוני או שמאל קיצוני, אנחנו לא אנטי חיסונים… אנחנו קבוצה של כמה מאות שוטרים מכל אוסטריה… מאוחדים בדאגה שלנו לשלטון החוק, חופש המחשבה, שלנו זכויות יסוד, כמו גם הבריאות שלנו”. 

לאחר מכן הגישו המחברים מספר בקשות לשר הפנים קרנר, וביקשו ממנו קודם כל “להבטיח ששום כפיית חיסון, לא מקצועי או כללי, או כל צורה אחרת של חיסון כפוי עקיף לא יוכנס באוסטריה”.

לאחר מכן הם ביקשו להשעות את מה שמכונה חוק ה-3G במקומות עבודה, הכולל מתן גישה רק לאנשים שחוסנו נגד COVID-19, נבדקו שליליים עבורו או שהחלימו מהמחלה. המחברים קראו במקום זאת לדיכוי מוחלט של הכלל, או להמרתו לכלל 1G עם דרישת בדיקה שלילית בלבד לכולם, כדרך להבטיח ש”אפליה נגד עמיתים לא מחוסנים תגיע לקיצה”.

לבסוף, המחברים ביקשו להיראות כעוזרים ולא כאויבי העם: “אנחנו רוצים להיות שם בשביל האנשים, כידידים וכעוזרים”, הם כתבו.

הפגנות נגד חובת חיסונים מתקיימות באוסטריה מדי שבת מאז הוכרזו התוכניות לחיסון החובה והן התנהלו ברובן בשלום, עם דיווחים מעטים בלבד על התכתשויות בין שוטרים למפגינים.

למרות השלג אנשים צועדים ברחובות ומפגינים נגד כפייה

מקור

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן