מדד הכפיה – איפה אתם לא רוצים להיות כרגע בעולם ?

למרות שמדענים זיהו מעט תסמינים חמורים הקשורים לוריאנט האומיקרון, חלק מהמדינות מגיבות באמצעים קיצוניים כדי להכיל את התפשטותו. ארצות הברית, למשל, הטילה איסור נסיעה המכוון למספר מדינות אפריקאיות והרחיבה חובת מסכות לתחבורה ציבורית למשך שבועיים.  מדינות אחרות הרחיבו את ההגבלות המכבידות ממילא שלהן לאור הגרסה החדשה וזה למרות מחאות שהופיעו במספר מדינות נגד מה שחלק גדול מהאנשים בעולם רואים כצעדים כבדים וקיצוניים של כפייה חסרת תקדים .

להלן כמה מהדרישות המחמירות ביותר של COVID-19 הקיימות כיום ברחבי העולם.

ארה”ב : צו איסור יציאה למדינות מסויימות באפריקה והרחבת צו עטיית המסיכות בתחבורה ציבורית.

גרמניה: ביום חמישי גרמניה הכריזה על סגר לכל האזרחים הלא מחוסנים שבעצם כולא אותם בבית ומונע מהם אפילו להפגש עם אחרים באופן פרטי. גרמנים לא מחוסנים יכולים לצאת רק לבתי מרקחת ו(כניראה) לסופרמארקטים. ההגבלות החמורות האלו הן תקדים לחוק חיסון חובה שמספר מנהיגים מתכוננים לדרוש בפרלמנט.

ישראל: בתגובה לוריאנט האומיקרון ישראל הטילה איסור על כניסת תיירים או לא אזרחים לשטחה, בינתיים לשבועיים. ישראלים ששבים מחו”ל בימים אלו יהיו מחוייבים לשהות בבידוד לפחות 3 ימים, ללא קשר למספר החיסונים שקיבלו עד היום. כל הישראלים השבים מחו”ל יהיו מחוייבים בבדיקה. אזרחים ישראלים יכולים להשתחרר מבידוד רק לאחר בדיקה שלילית אחרי 72 שעות מאז הנחיתה. בנוסף, נוספו לרשימת המדינות “האדומו” תריסר מדינות אפריקאיות. כל אדם שנכנס לישראל לאחר ביקור באחת המדינות המוגדרת “אדומה” ישלח למלונית בידוד ממשלתית- כולל ישראלים מחוסנים ומחלימים, עד שקבלו תשובה שלילית ולאחר מכן יעברו לבידוד בבית.

אוסטרליה: על אזרחים אוסטרלים ששבים מחו”ל נכפית שהייה במוסד המנוהל על ידי הממשלה (להלן “מלונית בידוד”). במידה והם ינסו לצאת מתחומי המוסד, הם עומדים בפניי מעצר על הפרת תקופת הבידוד. זאת גם אם הם קיבלו תשובה שלילית של בדיקת אנטיגן. ניראה שאוסטרליה מתחילה לפזול לתוך המחברת של שכנתה הדיקטטורית, צפון קוריאה.

אוסטריה: גורמים רשמיים באוסטריה הרחיבו את הסגר הכללי עד ה-11.12 שעם ההרחבה הזו יגיע בסך הכל ל 20 ימי סגר. הסגר הוציא מפעילות עסקים “לא הכרחיים” כגון מוזיאונים ותיאטרונים מכלל פעילות, ואילו מסעדות באוסטריה אינן יכולות לפתוח את דלתותיהם לסועדים אקראיים לארוחת ערב. ניתן להזמין רק ארוחות טייק אווי.

סינגפור: תיירים הנכנסים לסינגפור על אחד מ”קווי התעופה למחוסנים” יהיו מחויים לבדיקת
כל יום במשך 7 ימים לאחר הנחיתה ובמסירת התוצאה לממשלה. COVID

ליטא: המדינה נכנסה לשבוע השמיני של משטר שהפאשיזם היה מחוויר לצידו. מדווח כי אזרחים לא מחוסנים נתונים להטרדות והרחקה אלימה מהחברה. מאזרחים לא מחוסנים נמנעת גישה לתרופות, דלק ומזון- כלומר כל מה שהכרחי לחיי בן אדם. הלא מחוסנים מותקפים ברחוב על ידי סוכני משטרה וסובלים מהטרדה והפחדות במרחב הציבורי. כל מרכזי הקניות ורשתות החנויות הגדולות נאלצות לאכוף את חוק “תו החופש” (מה שאצלנו קרוי התו הירוק), מה שמשאיר אזרחים לא מחוסנים באיזורים מסויימים ללא גישה למוצרי מזון. אפילו חנויות יד שנייה סוגרות את דלתותיהן בפניי הלא מחסונים כמו גם חנויות הספרים והבגדים.

יש לכם עוד עדכונים מהשטח ? תשלחו לנו לטלגרם האדום

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן