מה זה מטבע דיגיטלי ואיך הוא הולך לשנות את החיים שלנו ?

על פני השטח הכל נראה חיובי אתה סורק את המכשיר שומע צפצוף החשבון שלך מחויב בסכום מסוים ואתה יוצא מהחנות עם חפיסת מסטיקים. מה העניין הגדול?

העניין הגדול הוא ש- CBDC (מטבע דיגיטלי ) לא כמו מזומן או פיקדונות בבנק או שאר צורות התשלום בהן אנו משתמשים בעסקאות היומיומיות שלנו היום. במקום זה המטבע הדיגיטלי ניתן לתכנות. בדיוק כמו תוכנה הפועלת במחשב שלכם או אפליקציה בטלפון ניתן לתכנת את ה-CBDC לפעול בדרכים מסוימות. ניתן לקבוע תנאים לשימוש בהם. ניתן ליצור או למחוק אותם, להקפיא, להפחית בערכם או לנפח אותם בלחיצת כפתור. וכמו כל תוכנה ניתן לעדכן אותה עם או בלי ידיעתך כדי לספק פונקציונליות חדשה בכל עת.

מה ניתן לתכנת CBDC לעשות?

נחזור לדוגמה אתם הולכים לחנות כרגיל מרימים חפיסת מסטיקים לוקחים אותה לקופה סורקים את המכשיר ומחכים לצפצוף אבל הפעם הצפצוף לא מגיע. מה קורה כאן? יש לי מספיק כסף בחשבון כדי לקנות חפיסת מסטיקים!

אני מצטער אומר המוכר אבל כתוב כאן שהשתתפת במחאת החירות ביום ראשון שעבר. הבנק המרכזי ראה אותך כמחבל מקומי והקפיא את הגישה לארנק שלך תצטרך להתייצב לחינוך מחדש במרכז הקרוב ביותר לבית שלך.

רק לפני כמה שנים התרחיש הזה אולי נראה כמו מדע בדיוני מופרך אבל בהתחשב במה שחווינו בשנים  האחרונים מאז פרוץ "המגפה": שלילת זכויות יסוד בכל העולם ,הקפאת חשבונות בקנדה של תומכי שיירת החירות ועד לשערוריית הצנזורה האחרונה של PayPal – מי יכול להכחיש שאנחנו לא על סף התרחיש הזה להפוך לאירוע יומיומי בדיסטופיה דיגיטלית בעתיד הלא רחוק. כל זה קורה כבר היום בסין .

בדרך כלל מנהיגי העולם, בנקאים , תקשורת דואגים לעטוף לנו את השקר במילים יפות כמו טובת הציבור , בשביל העולם , סולידריות חברתית, משבר אקלים. אבל הפעם מנכ"ל הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים מסביר בלי להתבלבל על הכוונה האמיתית של מטבע דיגיטלי. אוגסטין קארסטנס אומר בבירור שמדינות ה-CBDC יאפשרו יצירת רשת מעקב ובקרה פיננסית של הבנקים: אנחנו לא יודעים מי משתמש היום בשטר של 100 דולר ואנחנו לא יודעים מי משתמש בשטר של 1,000 פזו. ההבדל העיקרי עם ה-CBDC הוא שלבנק המרכזי תהיה שליטה מוחלטת על הכללים והתקנות שיקבעו את השימוש בביטוי הזה של אחריות הבנק המרכזי, וגם תהיה לנו הטכנולוגיה לאכוף זאת.

ה-CBDC נחשף על ידי קרסטנס בשני משפטים מצמררים לא מדובר רק במעקב מלא אחר כל העסקאות ש-CBDC יאפשרו – בידיעה "מי משתמש היום בשטר של 100 דולר" – מדובר ביכולת של הבנקים "לקבוע את השימוש בביטוי הזה של אחריות הבנק המרכזי" ו"הטכנולוגיה לאכוף את זה".

"לקבוע את השימוש באותו ביטוי של אחריות הבנק המרכזי"?  מה זה אומר בעצם במילים פשוטות? המשמעות היא שניתן לתכנת CBDC כך שניתן יהיה לבזבז אותם רק אם המחזיק בכספים הללו עומד בדרישות מסוימות למטרות שהבנק או הממשלה תגדיר מראש.

אתם זוכרים את כרטיס החניה ששכחת לשלם בחודש שעבר?  ארנק ה-CBDC שהונפק מהבנק המרכזי זוכר והוא פשוט יגרע את הכספים האלה (בתוספת עמלת איחור בתשלום) מחשבונך. נתפסת תומך בגיוס הכספים הלא נכון או במטרה הפוליטית הלא נכונה? אל דאגה, בעולם של עסקאות CBDC, לא היית מורשה לתרום למטרה הזו מלכתחילה כי הארנק שלך לא היה מאפשר לך פעולות מסוימות !

בעקבות קו מחשבה זה כסף ניתן לתכנות יכול לשמש גם לשכלל מערכת של זיכויים פחמן וציוני אינדיבידואלי. בעולם של היום, יהיה קשה מאוד לממשלה ליישם תוכנית שבה כל חנות צריכה לבדוק את הקצבת הפחמן שלך לפני שתאפשר את הרכישה הבאה שלך. ניתן לתכנת כרטיס  כדי לא לאפשר רכישות מחנויות אלכוהול,  קזינו או עסקים אחרים, אבל זה הרבה יותר מסובך למנוע מאנשים להוציא את הכסף המזומן שלהם לכל מטרה שהם בוחרים .

עם זאת בעולם ה-CBDC של העתיד ניתן לתכנת הגבלות כאלה בתוך חשבון הבנק. נגיד שמחר בבוקר יש משבר אקלים והממשלה מחליטה להגביל כל אדם ל 200 גרם בשר לשבוע. כל מה שהם צריכים לעשות זה להגביל את החשבון שלך לרכוש בשר עד סכום שנקבע מראש. את התירוצים אנחנו נקבל בכל מיני צורות של נזק חברתי, משבר אקלים , מגפה , פקקים בכבישים ….

יתרה מכך אנחנו יודעים שהרעיון של מערכת אשראי חברתית המשמשת כדי לאפשר או לא לאפשר רכישות הוא לא רק איזו פנטזיה של מדע בדיוני דמוי מראה שחורה אלא מציאות חיה בסין. אין צורך בשום דמיון כדי להבין כיצד ניתן להשתמש בכסף הניתן לתכנות כדי להגביל את הרכישות שלנו על סמך דירוג אשראי חברתי, קצבאות פחמן, ציוני כאלה ואחרים, נאמנות למטרות פוליטיות או לחלוטין כל קריטריון שרירותי אחר.

ואפילו לא הגענו להשלכות הכלכליות של כסף שניתן לתכנות. היכולת האינסופית שלה- CBDC היא חלום רטוב לרודנים הטכנוקרטיים שרוצים לתמרן את המערכת הפיננסית לטובתם.

אם CBDC מתוכננים  כפי שהם בהחלט יכולים להיות כך שהם לא ניתנים להחלפה עם פיקדונות בנקאיים או מזומנים או צורות אחרות של אחריות בנק מרכזי. אין למשוך אותם מהבנק ולדחוף אותם מתחת למזרן בבית. ערבות בנק? ריבית שלילית? היפר-אינפלציה? מה שלא יקרה, אתם בבעיה.
 אפילו מחשבה של רגע מגלה שככל שהדברים גרועים כרגע  כשממשלות מקפיאות את חשבונות הבנק מאיימים לקנוס משתמשים או מפגינים על הפצת "דיסאינפורמציה" ובנקים מנתקים עסקים עם מי שחושב לא נכון זה הולך להיות הרבה יותר גרוע עם כסף דיגיטלי ושליטה מוחלטת של הבנקים בכסף שלכם.

 CBDC הוא לא דבר יחיד הוא יכול ללבוש צורות שונות, להתגלגל בדרכים שונות, ואין תקן בינלאומי ליישום שלו בקרב הבנקים המרכזיים הלאומיים השונים (עדיין). יתכן אפילו שכל מדינה בפני עצמה עלולה לדחות את השימוש ב-CBDC לחלוטין. אפשר לדמיין הפוגה מסיוט ה-CBDC במדינות מסוימות שלא תטמיע את רשת בקרת האשראי החברתית. אולי המדינה הזו לא מפותחת מכדי להפעיל רשת מעקב דיגיטלית ראויה. אולי איזו אומה שמכבדת חופש ואוהבת ריבונות תעמוד מול הגלובליסטים ותדחה מטבעות דיגיטליים !
זו מחשבה נחמדה אבל רוב מדינות העולם כולל ברזיל , רוסיה והודו מקדמות אג'נדה גלובליסטית של כסף דיגיטלי בשנים הקרובות. האמת היא שאין קבוצה של אוליגרכים , כובעים לבנים, תומכים כאלה ואחרים שהולכים להציל את האנושות מדיסטופיה גלובליסטית של שליטה באוכלוסיה .

העתיד תלוי בנו !!! זה תלוי בכך שנמצא אחרים שמבינים את חומרת המצב ונבנה איתם קהילה.  זה תלוי בכך שנמצא ונתמוך בעסקים מקומיים כאן ליד הבית. זה תלוי בכך שנחרים את הרעים ונקנה מהטובים. זה תלוי בכך שנאמץ את  Black  Friday ואז נבין שהדברים האלה לא חייבים לקרות רק ביום שישי. זה תלוי בכך שנעשה את מיליון הדברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לנצח את הבנקאים במשחק שלהם ולנצח במלחמה על מזומן.
זה לא יהיה קל,  דרך הנוחות מובילה אותנו לעולם של מעקב ובקרה מוחלטים. אם אנחנו רוצים להימנע מהנתיב הזה נצטרך לבחור מסלול אחר.
אבל בסופו של דבר זו הבחירה שלנו.
בינתיים אנחנו מחליטים עם מי אנו מבצעים עסקאות ובאיזה צורה, אנו מחליטים אם נקנה פריט זה או אחר, אנחנו מחליטים מאיזה עסק לקנות, אנחנו מחליטים אם אנחנו קונים בסופר או בשוק האיכרים, אנחנו מחליטים אם אנחנו משלמים במזומן או באשראי או צדפים או קלפים או כל דבר אחר, אנחנו מחליטים אם אנחנו משלמים על השולחן או מתחת לשולחן, אם אנחנו סוחרים או נותנים שירות או שאנחנו פשוט הולכים ולא קונים כלום.
הבחירה היא שלנו ואנחנו עושים אותה אלפי פעמים בכל יום בין אם אנחנו יודעים זאת או לא.
ריצה של ממשלות העולם לכיוון ה-CBDC ושליטה הדיגיטלית לא תיעצר רק בגלל שאנחנו משלבים ידיים ושרים קומבייה. כל מדינה ברחבי העולם תנסה לדחוף מטבע דיגיטלי על האוכלוסיות שלה בשלב מסוים בשנים הקרובות. אבל זה לא עובדה שאנחנו צריכים להשלים אתה .

ולסיום סרטון של עצרת בהאג נגד יורו דיגיטלי (CBDC) אשר ינטר כל עסקה מעל 100 אירו

 

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן