מחצ : מחקר חדש ורחב היקף מגרמניה בחן שכיחות ומשמעות תחלואת קורונה בילדים

"מחקר חדש ורחב היקף מגרמניה [1], שניתח 3 בסיסי נתונים גדולים שהוקמו במיוחד סביב משבר הקורונה, בחן את שכיחות ומשמעות תחלואת קורונה בילדים.** החוקרים בחרו בגישה שמרנית מאוד, בשל רצון שלא לפעול מתוך תת-דיווח, ולכן הכפילו פי 3 את מספר האשפוזים בבי״ח ובטיפול נמרץ, מעבר למה שדווח.

אז מה הם מצאו?
(חשוב לזכור, שבגרמניה חיים כ-14 מיליון ילדים. פי 4.5 מישראל):

השכבה המוגנת ביותר היא 5-11. הסיכוי לאשפוז בטיפול נמרץ כתוצאה מקורונה קשה של ילד שנדבק נמוך מ-1 ל-50,000.

חצי ממקרי האשפוז של ילדים וכשני-שליש מהילדים שהיו זקוקים לטיפול נמרץ – היו עם מחלות רקע (למרות שהם מהווים מיעוט קטן מהילדים).

בגרמניה כולה מתו 14 ילדים מקורונה, כאשר 5 מהם היו חולים במחלות סופניות עוד בטרם נדבקו בקורונה, ול-6 אחרים – מחלות רקע. כדאי לשים לב – 14, לעומת 11 שלנו – למרות שבגרמניה יש פי 4.5 ילדים.
בכל גרמניה, נפטרו 3 ילדים בריאים מקורונה, שלושתם מתחת לגיל 5.

בכל גרמניה כולה היו 367 מקרי פימס (באופן יחסי – שליש משיעור מקרי הפימס בישראל – מתוך כלל אוכלוסיית הילדים). למרות החלק המשמעותי שממלאה PIMS בתוך מקרי התחלואה (הנדירים כשלעצמם) שהצריכו אשפוז וטיפול תרופתי, החוקרים מציינים את הטיפול היעיל והפרוגנוזה הטובה של תסמונת זו. אף לא ילד אחד נפטר מתסמונת זו.

אגב, מיטבי הלכת זוכרים כיצד נזפה דר' שרון אלרעי-פרייס בדר' יחזקאלי בוועדת החוקה בכנסת ש"היא אינה יודעת מאיפה הוא מביא הנתונים" וכי הוא מטעה בכך שטען שיש ירידה בשיעור הפימס תחת וריאנט הדלתא. ובכן – המחקר הנוכחי מציג אף הוא נתונים מגרמניה וארה"ב המראים על ירידה בשיעור מקרי הפימס תחת וריאנט הדלתא, ותומכים בטענתו של דר' יחזקאלי. בהערת אגב נזכיר שוב, שלא רק שאין הוכחה שהחיסון מונע פימס – ישנם מספר תיאורים, בספרות המדעית ובתקשורת, של התרחשות דלקת רב מערכתית דמוית פימס לאחר חיסון [2-4].

עד כאן נתוני המחקר. ועכשיו רגע של פרשנות:
הנתונים מראים את מה שידוע לכל מזה שנתיים – קורונה אינה מחלת ילדים, גם לא נכון להיום, ואין סיבה לחסן ילדים ללא מחלות רקע כנגדה.  נשאלת השאלה כיצד נתונים אלו, המבוססים על מחקרים רחבי היקף מן העולם, מתיישבים עם נתוני משרד הבריאות, שבסמיכות זמנים מפתיעה לתחילת מבצע החיסונים לגילי 5-11 החל לפתע לדווח חדשות לבקרים על ריבוי מקרי קורונה קשים בילדים – דווקא בישראל.
קיימות שתי אפשרויות, שתיהן עגומות ומדאיגות:

הראשונה, שמישהו במשרד הבריאות ממשיך בקו המפחידן מקצועי שמשדר פאניקה חסרת ביסוס, וממשיך להתבלבל בין האמצעי (חיסון) למטרה (בריאות).

השנייה, נוראית לא פחות, שלאור המספרים הקשים לגבי תחלואת הילדים בישראל אל מול גרמניה, מישהו הפקיר באופן קשה את בריאות הילדים שלנו, והגיע הזמן שילך הביתה.

אנו קוראים לממשלת ישראל ומשרד הבריאות – האיום האמיתי על ילדינו הוא חיים בפחד, אובדן המסגרת, הבידוד החברתי, הנשירה מבתי הספר, הסמים, האלימות והבעיות הנפשיות הגואות. האיום האמיתי לכולנו, הוא ריסוק האקסיומות העומדות בבסיס הדמוקרטיה.

מחקר 1

מחקר 2

מחקר 3

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן