מחקר: אחד מכל 500 ילדים קטנים שקיבלו חיסון אושפז

אחד מכל 500 ילדים מתחת לחמש שנים שקיבלו את חיסון ה-Pfizer mRNA Covid אושפזו עם פציעה ואחד מכל 200 היו תסמינים שנמשכו במשך שבועות או חודשים לאחר מכן.

המחקר שפורסם ב-JAMA כלל 7,806 ילדים בגילאי חמש ומטה שבוצעו במעקב ממוצע של 91.4 ימים לאחר החיסון הראשון של חברת פייזר. זה היה מחקר מעקב רטרוספקטיבי שנעשה כסקר מקוון (שיעור תגובה 41.1%) באביב 2022 שכלל הורים או מטפלים שרשמו ילדים לחיסון SARS-CoV-2 במתקני טיפול חוץ בגרמניה. הוא השווה את תופעות הלוואי לאלו של אותם ילדים עם חיסונים אחרים על מנת לשלוט על דיווח יתר.

המחקר משווה בין תסמינים שדווחו לאחר חיסון פייזר לאלה של חיסוני שגרה .

כל תסמין: גבוה ב-62%.
תסמינים של שרירים ושלד (שרירים ועצמות): גבוה ב-155%.
תסמינים דרמטולוגיים (עוריים): גבוהים ב-118%.
תסמינים של אף אוזן גרון (אוזניים, אף וגרון): גבוה ב-537%
קרדיווסקולרי (לב וכו’): גבוה ב-36%.
מערכת העיכול (קיבה וכו’): גבוה ב-54%.

 

המחקר עם תקופת מעקב של 2-4 חודשים ל-0.5% מהילדים הייתה השפעה שלילית שנמשכה שבועות או חודשים. בשני מקרים (0.03%), אושרו שהתסמינים נמשכו יותר מ-90 יום.

עשרה ילדים אושפזו עם דיווחים על תופעות לוואי חמורות (SAE), בהשוואה לאפס עם החיסונים האחרים. זה דווח כ-0.1%, כפי שהוא מתוך 7,806. עם זאת, המחקר גם קובע כי לא דווח על אשפוזים לילדים שקיבלו מינון נמוך של 3 מיקרוגרם. מכיוון שהמחקר אומר לנו ש-6,033 ילדים קיבלו לפחות מנה אחת של מעל 3 מיקרוגרם (או מינון לא ידוע), השיעור בקבוצה הרלוונטית קרוב יותר ל-0.2%, או בערך אחד ל-500.

ארבעה מהאשפוזים היו בגין פגיעה קרדיווסקולרית, ילד אחד אושפז לאחר שתי המנות מסיבה זו. ארבעה היו קשורים לריאות.  התסמינים של הילדים המאושפזים נמשכו בממוצע 12.2 ימים ומקסימום 60 ימים. אף אחד לא דיווח על אבחנה של דלקת שריר הלב. למרבה המזל, לא דווח על מקרי מוות במדגם .

שיעור התמותה בקרב מתחת לגיל 20 הוכח כ-0.0003%. הנתון מתחת לגיל חמש יהיה נמוך עוד יותר. אבל גם אם באופן לא מציאותי נניח שזהו שיעור התמותה של מתחת לגיל חמש והחיסונים מפחיתים אותו לאפס, זה עדיין אומר שלפחות 500 ילדים מאושפזים על כל חיים שהחיסונים מצילים. במציאות היחס יהיה הרבה יותר גרוע מזה.

עם זאת האיחוד האירופי אישר זה עתה את החיסון עבור קבוצת גיל זו, וארה”ב מוסיפה אותו לחיסוני שגרה .

לינק למחקר

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן