מחקר חדש – אין קשר בין קורונה או לונג קוביד לדלקת בשריר שלב

מחקר השוואתי חדש בישראלי המבוסס על כמות גדולה של אוכלוסיה קובע בצורה חד משמעית שאין קשר בין לונג קוביד לדלקת בשריר הלב או דלקת בקרום הלב. המחקר משווה בין 2 קבוצות של אנשים לפני תחילת החיסונים בישראל , תקופת המחקר בין מרץ 2020 לתחילת דצמבר אותה שנה . מבצע החיסונים בישראל יצא לדרך ב 20.12.2020 .אם לקורונה אין קשר לעלייה בכל העולם של מקרי דלקת בקרוב הלב אנחנו צריכים לחפש סיבה או סיבות אחרת לשינוי שאנחנו רואים בכל העולם בשנתיים האחרונות אבל נגיע לזה בסוף.

המחקר משווה בין 2 קבוצות: בקבוצה הראשונה היו 196,992 אנשים שנדבקו ויצאו חיוביים לקורונה לקובצה השניה של 590,976 אנשים שיצאו שלילי בלפחות בדיקת קורונה אחת ולא היו חיוביים לפני באף בדיקה . כאן חשוב לציין שמחקרים השוואתיים אפילו של חברות גדולות הרבה פעמים נעשים על קבוצות קטנות של עשרות או מאות אנשים , כל חוקר בעולם היה חולם על כמות של מאות אלפים למחקר לכן המחקר הנוכחי מספק לנו אינדיקציה רחבה של התמונה מצב בישראל שממנה גם אפשר להסיק מסקנות לכל העולם .

בקבוצה של הנדבקים ל-9 אנשים היה דלקת בשריר הלב שזה שזה 0.0046% מתוך כלל הנדבקים , ל – 11 אנשים היה דלקת בקרום הלב שזה 0.0056% מתוך כלל הנדבקים . חשוב לציין אנחנו מדברים כאן על תקופה של לפחות 9 חודשים עם קורונה בעולם וגם בישראל, אם היה קשר בין קורונה לדלקת בשריר הלב היינו רואים את זה בתוך המספר של הנדבקים וכנראה שגם החדשות לא היו מפסיקים לדבר על זה.

 

בקבוצה שלא נדבקו בקורונה ל- 27 אנשים היה דלקת בשריר הלב שזה 0.0046% מתוך כלל המשתתפים (זהה לקבוצה של הנדבקים) , ל – 52 אנשים היה דלקת בקרום הלב שזה 0.0088% מתוך כלל הנבדקים . חשוב לציין שהיו יותר אנשים בקבוצה של הלא נדבקים ועדיין אנחנו רואים מספרים כמעט זהים באחוזים של דלקת בשריר הלב ודלקת בקורם הלב בין הנדבקים ללא נדבקים .

אפשר לומר חד משמעית שאין קשר בין קורונה או לונג קוביד לדלקת בשריר הלב , אז מה כן גורם לעלייה בדלקת בשריר הלב בשנתיים האחרונות בעולם? האם זה המים שאנחנו שותים אולי זה קשור להתחממות גלובלית או האוכל שאנחנו אוכלים ? אפשר לשלול את כל הסיבות היות ויש בישראל וגם בעולם קבוצת ביקורת של אנשים  שלא השתתפו בניסוי של חברות התרופות מאז תחילת מבצע החסונים בדצמבר 2020 . ניתן להשוות בין קבוצת המחוסנים לקבוצה של הלא מחוסנים ולראות האם יש קשר או אין קשר לחיסון השאלה רק מי הולך לממן את המחקר הזה וכמה רעש הוא יכול לעשות בעולם .

לינק למחקר : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35456309/

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן