נראה שמודרנה החלו את שלב הניסוי הקליני ב2017 שנתיים לפני שקורונה נכנסה לחיים שלנו

 

 

אתמול כונסה מסיבת עיתונאים בפרלמנט האירופאי
בה מציגים 6 חברי הפרלמנט האירופאי, את סירובו של מנכ"ל Pfייזר אלברט בורלא להגיע ולענות על שאלות נוקבות בקשר להתנהלותה של החברה בהקשר לקורונה והתכשיר הקשור אליה.

בורלא שלח במקומו נציגה, וגם היא התקשתה לענות על השאלות:
1. מדוע ההסכמים שנחתמו בין החברה לבין מדינות האיחוד מושחרים, ומתי יהיה ניתן לדעת מה כתוב בהם (הנציגה ענתה כי הקטעים המושחרים מסתירים סודות מסחריים של החברה (חבר הפרלמנט ממשיך ושואל מתי תהיה זכותו של הציבור לדעת)
2. האם החברה בדקה אם התכשיר מגן מפני הדבקה (התשובה היא לא). חבר הפרלמנט זועם על כך שהעובדה הזאת נחשפת שנה ויותר לאחר הכלת תו ירוק באירופה, המובסס על ההנחה שמי שמוזרק בתכשיר אינו מדבק, ועתה מסבר שפרמטר זה כלל לא נבדק (מי שטרח לקרוא את מחקרי החברה טרם יציאת התכשיר לשוק כבר ידע שהפרמטר הזה כלל לא נבדק).
3. מדוע בכל המדינות שכיסוי ההזרקות שלהן הוא הגבוה ביותר, גם שיעורי התמותה הכללית באוכלוסיה מזנקים ? האם יש קשר בין התכשיר לבין תמותה? וחבר הפרלמנט מוסיף ואומר – כולם נמנעים מלהעלות קשר כזה.
4. כיצד ייתכן שבתוך רשימת המחקרים שהחברה הציגה לפרלמנט האירופי בנוגע לתכשיר המוזרק, יש מחקרים שהיו מוכנים כבר בינואר 2020.

חבר הפרלמנט הקרואטי מכנה את היעלמותו של בורלא מהדיון כ"חרפה", טוען שלמר בורלא אין כוונה להגיע אי פעם לדיון, ושהחרפה הגדולה יותר היא שלא אכפת לו מהלקוחות אלא רק מהכסף שעשה על חשבונם – דברי חבר הפרלמנט האירופי הקרואטי. החבר הקרואטי ממשיך ומספר כי לפני עשור בדיוק, Pfייזר נמצאה אשמה בבית משפט בשוחד רופאים אחראים על אישורי תרופות ושוחד לרופאי בועדות אתיות בקרואטיה. החברה נקנסה ב-16 מיליון דולר. הוא ממשיך ומספר כי קנס זה מצטרף להרבה תביעות וקנסות שאולצה החברה לשלם על עבירות דומות במהלך השנים. הוא מסכם את דבריו במילים – עד כה Pfייזר היא האלופה בלהתחמק מלתת תשובות לציבור.
הנציגה האחרונה – כריסטין אנדרסון מגרמניה פותחת במילים שהשימוע של אתמול (זה שמר בורלא לא הגיע אליו) מדגים שוב שהאיחוד האירופי אינו אלא מצג שוא ענק של דמוקרטיה שמשטה באזרחים להאמין שהאינטרסים שלהם מיוצגים בפרלמנט. הם לא. נציגת החברה שהגיעה אתמול במקום בורלא, לא רק שלא ענתה על השאלות הנוקבות שנשאלה, אלא המשיכה למכור את מרכולתה ולטעון ליעילות ובטיחות המוצר שלהם. היא הוסיפה לשקר ולהכחיש את תופעות הלואי החמורות של המוצר.

קרדיט ל eilat harel

סרטון של מסיבת העיתונאים

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן