עדכון מבית החולים איכילוב מחלקת קורונה

היי, כאן פרופ׳ גריס יעקוב, מנהל מחלקה פנימית ו׳ קורונה. הצוות שלי ואני נמצאים בחזית המאבק לקורונה מאז הגל השני ברציפות. אני קורא את הידיעות על שיאי התחלואה, המחלקות שמפוצצות בחולים והתראות מומחים לדחות את ביטול הבידודים לילדים ואני מבקש לתת תמונת מצב מהמחלקה שלי כאן באיכילוב.

הגל הזה אמרו לפניי ואחזור גם כעת, שונה מכל הגלים. החולים שמגיעים הינם עם מחלות רקע רבות ולא בגלל האומיקרון. קצב התחלופה במחלקה הוא של סרט נע – כל יום מתקבלים ומשתחררים עשרה חולים בממוצע. רובם באים לקבל טיפול למחלה המקורית ממנה הם סובלים. אחוז התמותה מאוד נמוך וגם כשכן האומיקרון זו לא סיבת המוות. למעשה, אני זוכר חורפים הרבה יותר סוערים אז סבלנו משפעות אלימות במיוחד כמו לפני 4 שנים. החורף הזה, הדבר ששונה עבורי זה שאני מטפל במגוון רחב יותר של מחלות פנימיות ושכולנו סובלים מהבידודים.

הרגשתי חובה לשקף תמונת מצב אמיתית מהשטח כדי לתת בטחון לציבור ולמנוע פחד מיותר. השינוי צריך להיות בחיזוק הרפואה הפנימית לא רק בחודשי החורף או כשיש מגיפה אלא כחלק מתוכנית לאומית. עד אז, תהנו עם הילדים שזקוקים לזה כל כך ממראות השלג המרהיבים ותנשמו את האוויר הצח בחוץ של ארצנו היפה.

סוף שבוע רגוע ומלא לבן

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן