פרויקט הרכבת היקר ביותר המחבר בין פקיסטן לסין הולך לשנות את כללי המשחק

לפי התקשורת המקומית, פרויקט רכבת סין-פקיסטן שהוצע לאחרונה נחשב לתשתית התחבורה “היקרה ביותר”, יעלה על פי הערכות 57.7 מיליארד דולר. לפי Geo News, למסילת הרכבת המחברת את גוואדר פוסט לקשגר של שינג’יאנג יש משמעות אסטרטגית ו”פוטנציאל לעצב מחדש את המסחר והגיאופוליטיקה”. מומחים מקבוצת China Railway First Survey and Design Institute, שהעריכו את הרכבת, עודדו תמיכה בפרויקט החדש. ג’אנג לינג, סגן מנהל תפעול ההון, הוביל את הצוות.

“הממשלה והמוסדות הפיננסיים (בסין) צריכים לספק תמיכה חזקה, להגביר את התיאום ואת שיתוף הפעולה בין המחלקות המקומיות הרלוונטיות, לשאוף להזרמת כספי תמיכה ולספק תמיכה חזקה במדיניות וערבויות לבניית הפרויקט זה”.

לפי דיווח Geo News, פקיסטן צפויה להפיק תועלת רבה מהתשתית ותוכל לסחור בקלות עם סין. פרויקט הרכבת גם יגביר את התקשורת בין מדינות לאורך נתיבי המסחר העתיקים של דרך המשי. הדו”ח גם הצביע על כך שהפרויקט הוא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר להפחתת ההסתמכות על רשתות הנשלטות על ידי המערב.

לדברי האנליסטים, הפרויקט צפוי להגדיל את יצירת מקומות עבודה, השקעות בתשתיות ומסחר. על פי הניתוח, התמ”ג של פקיסטן בשנה שעברה היה רק פי שישה מהעלות המשוערת של הפרויקט, מה שהפך מימון מספק לבלתי אפשרי. “בשל מחסור באנרגיה, סביבת השקעות ירודה וגירעונות פיסקאליים, קצב הצמיחה הכלכלית של פקיסטן נכנס ללחץ”, הוסיף הצוות.

“במונחים של השקעה ובנייה ברכבת, פקיסטן אינה מסוגלת לספק תמיכה פיננסית וחומרית מספקת, והיא מסתמכת בעיקר על מפעלים סיניים להשקעה ובנייה”.

מקור הכתבה : https://insiderpaper.com/most-expensive-railway-project-connecting-pakistan-and-china-will-be-a-game-changer-for-trade/

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן