פרופ רצף לוי: למה הם מפחדים לשמוע אותנו ?

במהלך שיחת זום עם הורים, בהשתתפות פרופסור אדלר וד״ר גרוסמן, בחרה פרופסור גילי רגב לבצע ׳ביקורת עמיתים׳ על המאמר שכתבתי על העלייה באבחוני מד״א לדום לב והתקפי לב בקרב צעירים במהלך המחצית הראשונה של 2021. היא הגדירה את המאמר ״מתחת לכל ביקורת״. אולי בגלל זה, היא לא באמת השמיעה איזה שהיא ביקורת קונקרטית.

אני מעודי לא השמעתי ביקורת פומבית על שום מאמר מבלי שפניתי קודם לכותבים – קוראים לזה לכבד את המקצוע׳. ,*אולם למרות הסגנון המתנשא משהו של פרופסור רגב, אשמח לקיים עימה דיון מדעי פתוח לציבור על המאמר הזה או על כל נושא אחר הקשור לקורונה. כאחד שאין לו שום ניגוד אינטרסים, כולל לא מימון מפייזר, אבוא לדיון הזה בנפש חפצה כמדען ביקורתי ופתוח לנתונים ולטיעונים.**

כהכנה לדיון כזה אשמח לשמוע מפרופסור רגב, מה כל כך מפריע לה במאמר? האם היא טוענת שלא הייתה עלייה באבחוני השטח של מד״א, למרות שהמאמר נכתב עם סמנכ״ל המחקר של מד״א ועל בסיס אבחונים של צוותי מד״א בשטח? האם היא טוענת שאין קורלציה סטטיסטית (לא הוכחה או טענה לקשר סיבתי) למבצע החיסונים? האם היא טוענת שעלייה כזו לא דורשת בדיקה פרטנית ושקופה של כל מקרה ומקרה והנגשת הנתונים לקהילת המדע? האם היא טוענת שהחיסון לא קשור לדלקות בלב? האם היא טוענת שה FDA לא ביקש מפייזר מחקרי המשך על מופעים סמויים של דלקות בלב בעקבות החיסון?

דרך אגב, פרופסור רגב מאוד ביקורתית לגבי המאמר שלי, ואני תוהה לאן הביקורתיות הזאת נעלמה כאשר היא קראה את הניתוח של המאמר של קופ״ח הכללית על תופעות הלוואי שלא כלל דיווח על תמותה? לאן הביקורתיות נעלמה כאשר קראה את המאמרים של הכללית ומשרד הבריאות לגבי יעילות הבוסטר נגד הדבקות שלא כוללים דיווח מה קרה למחוסנים ב 7-12 יום אחרי החיסון? לאן נעלמה הביקורתיות שלה כאשר קראה את המאמר החדש של הכללית לגבי היעילות של הבוסטר במניעת תמותה ש׳שכח׳ לציין שמעבר ל 202 מקרי תמותה מקורונה היו 1403 מקרי תמותה לא מקורונה ולא פירט כמה מתו בין מקבלי החיסון?

פרופסור רגב טוענת שאני ועמיתי מתנגדי חיסונים. לא פרופסור רגב – אני לא מתנגד חיסונים, אבל, שוב אולי בגלל שאין לי מימון מפייזר, אני גם לא תומך בצורה עיוורת בחיסון של פייזר לקורונה או בשום חיסון או תרופה. דווקא בגלל שאני תומך גדול בחיסונים באופן כללי!

את טוענת שאין תופעות לוואי לחיסון הזה? אז איך את מסבירה שכמיליון ישראלים שהלכו ברצון לקבל את שני החיסונים הראשונים, מסרבים למרות הלחץ העצום לקנות לעצמם נוחות עם חיסון הבוסטר? למה?

את טוענת שהחיסון יעיל במניעת הדבקות? אז למה צריך לחסן כל 4-6 חודשים? למה שני שליש מנדבקי האומיקרון הם ׳מוגנים׳?

כנראה שיש סיבות טובות למה אנשים שמבינים,מדענים מהשורה הראשונה, שואלים שאלות….

אני מזמין אותך לדיון מדעי ופתוח. דיון מכבד על בסיס נתונים.

פרופ’ רצף לוי,
פרופסור בבי”ס לניהול באונ’ MIT בבוסטון, דוקטור בחקר ביצועים מאונ’ קורנל. רס”ן (מיל’) בתחום המבצעים המיוחדים בחיל מודיעין, מומחה לניהול סיכונים מערכתי, פיתוח והטמעת מודלי אנליטיקה לחיזוי סיכונים בגופי ממשל ומע’ בריאות. יועץ לגיבוש פרוטוקולים וקבלת החלטות בניהול מגפת הקורונה למספר גופי ממשל בארה”ב.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן