צפון קוריאה זוכה בתפקיד מוביל בארגון הבריאות העולמי

לא זה לא בדיחה המשטר הצפון קוריאני שמרעיב את אנשיו תוך שהוא מוציא מיליארדים על נשק גרעיני זכה לתגמול על ידי בחירתו לתפקיד מוביל בארגון הבריאות העולמי (WHO).

בכינוס השנתי של המדינות החברות בארגון הבריאות העולמי שהסתיים ב-30 במאי, זכתה קוריאה הצפונית של קים ג’ונג און במושב במועצת המנהלים של ארגון הבריאות העולמי בלוח עם תשע מדינות נוספות.

משמעות הדבר היא שאחד המשטרים הנוראיים ביותר בעולם הוא כעת חלק מקבוצה שקובעת ואוכפת את הסטנדרטים והנורמות לממשל העולמי של שירותי הבריאות. כל זה קורה במקביל לחתימה של ישראל על אמנת הבריאות שתעביר לארגון הבריאות העולמי סמכויות ריבוניות במצב חירום שיכול להתרחש בכל רגע בגלל וירוס כזה או אחר .

לפי אמנת הבריאות סמכות לניהול מגפה תינתן באופן בלעדי לארגון הבריאות העולמי שממומן על ידי אנשים פרטיים, חברות פארמה ולראש הארגון יהיה סמכות בלעדית להכריז על מגפה או מצב חירום כמו שכבר קרה בעבר .
הפעם סגר , מסכות , מגבלות או כפיית חיסון לא תהיה המלצה זה יהיה חובה על כל מדינה שחתומה על האמנה , אם המדינה תסרב יופעלו נגדה סנקציות כמו בידוד אווירי , הורדה של דירוג , הכרזה על מדינה כאדומה ובתרחיש קיצוני חיילי או”ם ברחובות.
 
בתרחיש מסוג זה ממשלת ישראל , כנסת , בית המשפט וכל גופי הממסד בישראל הופכות להיות חסרי משמעות . ממשלה שאנחנו האזרחים לכאורה בחרנו בבחירות דמוקרטיות תהפוך להיות לרשות המבצעת של ארגון הבריאות העולמי . זה לא שבתקופת הקורונה הכנסת ובית המשפט היו חסידי אומות עולם . הייתה בישראל דיקטטורה על מלא עם כפייה ושלילת זכויות יסוד. אבל במקרה של אמנת הבריאות הממסד בישראל לגמרי מוריד את האחראיות מעצמו על מה שקורה כאן, אן במילים אחרות הוא רק הולך לבצע פקודות .
 

https://apps.who.int/gb/gov/en/composition-of-the-board_en.html

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן