רוסיה הופכת לספקית גז הגדולה של סין

בזמן שאמריקה מספק נשק, תחמושת וכסף לאוקראינה כדי לתחזק את המלחמה באוקראינה רוסיה התחילה להזרים גז לסין והיא הולכת להגדיל את הכמות עד שנת 2024 . היחידים שיוצאים מופסדים מכל הסיפור הם אירופה חסרת עמוד שדרה שהורסת את הכלכלה של עצמה ותושבים נאלצים לשלם חשבונות גז פי 4 בשם המלחמה הקדושה על אדמת אוקראינה .

אמריקאים צפו להחליש את רוסיה בעזרת המלחמה אבל במקום זה אנחנו רואים תגובה הפוכה מדינות BRICS מחזקים את ההסכמים ביניהם ובונים קואליציה רחבה שיכולה לעמוד מול הדולר . נכון להיום רוב הגז והנפט בעולם נסחר בדולר או הפטרו דולר שיוצר צורך מלאכותי לקנות דולרים ונותן בוסט רציני לכלכה של אמריקה אבל כל זה יכול להתהפך ברגע אם מדינות ה BRICS יעברו לרובל או יואן סיני . משמעות מהלך כזה יכול להביל לקריסה מהירה של הדולר בעולם .

הנה הנתונים לגבי צינור הגז לפי RT NEWS

רוסיה דורגה במקום הראשון באספקת גז טבעי לסין בינואר 2023, על פני טורקמניסטן וקטאר, כך חשפו נתוני המכס של סין. רוסיה סיפקה בינואר יותר מ-2.7 מיליארד מטר מעוקב של גז לסין, מתוכם 2 מיליארד סופקו דרך צינור הגז Power of Siberia. קטאר וטורקמניסטן סיפקו סך של 2.2 מיליארד כל אחת לסין, בעוד אוסטרליה ייצאה 1.9 מיליארד מטרים מעוקבים של גז.

מוקדם יותר בפברואר, גזפרום חתמה על הסכם רכישת גז שני לטווח ארוך עם סין ואמרה שרוסיה יכולה להופיע כספקית הגז הגדולה ביותר בעתיד הקרוב. גזפרום גם מנהלת כעת משא ומתן לשליחת 50 מיליארד מטר מעוקב של גז לסין דרך מונגוליה, כאשר הצינור כבר מתוכנן. בשנת 2022, סין ראתה שיא של 15.5 מיליארד מטרים מעוקבים של גז שנמסרו על ידי רוסיה דרך צינור Power of Siberia, בעוד שהיצוא עלה ב-49% בהשוואה ל-2021.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן