תקופת צנע 2.0 – כתבה של יריב המר

העולם צועד למטבע דיגיטלי מרכזי , שינוהל ככסף מתוכנת, יהיה מחובר למערכת דירוג חברתית ולתעודת זהות דיגיטלית. הם יוכלו לעקוב ולחסום כל טרנזקציה וגם להגביל את הצריכה שלנו.
זאת סתם קונספירציה הזויה? תראו קטע. כבר חיינו ככה במדינת ישראל. למעשה אילו היסודות שעליהם המדינה שלנו נבנתה.
 
במשך העשור הראשון של המדינה הונהג בישראל משטר הצנע. הוקם משרד הצנע (קיצוב בעברית). אנחנו מדחיקים את התקופה הזאת. רוב האנשים חושבים שמדובר בתקופה שלא היה אוכל אז היו חייבים להגביל. טעות! מדובר בשיטה כלכלית גרידא לייצוב שער המטבע.
תודה לאדם אטיאס שחשף את הסיפור ב"מרד בגלובליסטים".
3. כל אזרח הוקצה לחנות מכולת אחת ויכול היה לקנות מזון תמורת תלושים שקיבל מהמדינה בפנקס. זאת הגרסא הלא דיגיטלית לכסף מתוכנת שמחובר לתעודת הזהות.
עשר שנים אנשים חיו ככה בשנים הראשונות לקום המדינה. כך קיבלו את האנשים שהגיעו בעליות. תורים ארוכים השתרכו מחוץ לחנויות, ומי שלא הציג קופון או פנקס לא הירשו לו לרכוש מזון. מי שהיה לו קצת אקסטרה כסף – לא יכול היה להשתמש בו.
 מדובר בכלכלה שאיננה שוק חופשי, אלא שליטה מוחלטת במחירים ובשרשראות האספקה. הם חששו שהמחירים ייקבעו לפי היצע וביקוש, כי אז יהיו עליות מחירים ורק העשירים יוכלו לקנות אוכל, אז הם הפכו את כולם לעניים. במקום למצוא פתרונות להגדלת ההיצע הם החליטו לשלוט בהכל. במקום לעודד יזמות אישית לצורך ייצור מזון ואגירת מים, מנעו.
 
 הבסיס האידיאולוגי היה סוציאליסטי, למרות שזה נשמע קומוניסטי לחלוטין. העיתונות עסקה רק במספרים של הקצבות והחדרה של תחושת סולידריות חברתית ורצון לשוויון. כמה עולים הגיעו היום. אילו הגבלות ישיתו מחר. כמה גרם חמאה ואיזה סוג בגד.
שוויון כמו של אג'נדה 2030 זה הרצון להפוך את כולם לעניים. שוויון זה מס שפתיים – אף אחד לא רוצה להפוך את כולם לשווים ואמידים חס וחלילה.
אלו אותם אנשים שניסחו את מגילת העצמאות, ולא חוקקו לנו חוקה, הם אלו שיישמו את המדיניות הזאת.
המדע גויס לטובת העניין. מומחה אמריקאי לתזונה גויס והוא החליט שהכי בריא זה סל מוצרים שכלל לחם ללא הגבלה, הקצבה מדודה של כמה מוצרים בסיסיים כולל מרגרינה, אבקת ביצים ואבקת חלב. רק 75 גרם בשר בחודש. בלי ירקות וויטמינים ובלי חלבונים.
 
והם שיחקו עם זה, היו פקידים שקיבלו קצת יותר חלבונים מפועלים שקיבלו הרבה פחמימות. מין מערכת דירוג חברתי שכזאת.
כולנו מבינים היום שמי שחי על דיאטה כזאת במשך עשור יסבול ממחלות ומהשמנה, אבל במשך עשור שלם, כולם האמינו והדיבור היה שזה מה שבריא לאכול כי המומחים אמרו וזה החוק. מה, רוצים לעשות לנו בכוונה?
עכשיו תסתכלו על מסמך Reset the Table של קרן רוקפלר שפורסם ב-2020. הם רוצים לשנות את הרגלי האכילה ושהרופאים ייתנו מרשם לאוכל.
 
 וכדי למנוע תסיסה הם עודדו הפרד ומשול בין קבוצות העולים הוותיקות והחדשות.
חתמו לכולם בתעודת הזהות על קבלת הפנקסים, ואז התחילו העניינים להסתבך. היו אזרחים שקיבלו מהמדינה יותר וכאלה שקיבלו פחות. שוק שחור נוצר, ומערכת המודיעין גויסה כדי להילחם בתופעה.
הם ממציאים חוקים, ואז נוצרת התנגדות לחוק, ואז הם משיתים מגבלות כדי להילחם בשוק השחור. נשמע מוכר?
 
 ההגבלות היו לא רק על מזון אלא גם על ביגוד וריהוט. כמה ספקים מקומיים הפכו למונופול. הרבה שואלים למה תאגידים משתפים פעולה עם מדיניות ה-ESG, שהרי מעבר לאנרגיה יקרה יותר פוגעת ברווחיות ואיננה כלכלית- זאת הסיבה. בטווח הארוך כשהממשלות ישלטו בצריכה ובשרשראות האספקה, התאגידים הגדולים יהיו מונופולים מקורבים בעלי כוח רב.
שימו לב לשם שניתן להקצבת הבגדים: "טקסטיל לכל". תמיד שם חיובי כל כך כמו "התו השמח". כשאין כלום לאף אחד, הם קוראים לזה "לכל". מזכיר לי את "דרך שווה" של משרד התחבורה של מיכאלי. העלו את המחירים אבל זה שוויון.
 
 אל מול "גלי העליה" (שימו לב לטרמינולוגיה) הציבור גילה סולידריות חברתית, ומי שהתנגד היה "מכחיש מדע".
אבל אי אפשר לדכא את האוכלוסיה במשך עשור, ואט אט נוצרו סדקים בתמיכה הציבורית. הביורוקרטיה העיקה על כולם, ונוצר מעמד ביניים עם כסף שהתחיל להתמרמר שהממשלה מגבילה את השימוש.
 
קחו לציבור הישראלי את כל הזכויות שלו למען סולידריות חברתית – והוא יציית. קחו לציבור את הקניונים שלהם וזה הסוף של התו הירוק. המירמור הגדול ביותר בצנע היה נושא ההלבשה וההנעלה. זה כמעט הפיל את הממשלה.
 הצנע גרם לתסיסה כי הוא נחשב כחדירה לפרטיות. פקחים חיטטו בחפצים, והתנועה בין הערים היתה תלויה בחיפוש.
עכשיו תדמיינו מצלמות ובינה מלאכותית בכל פינה. עיר ה-15 דקות.
אין מצב נכון? ככה חיו בישראל במשך עשור בגלל שרצו לייצב את המטבע!
לציבור היה כסף. הממשלה לא נתנה את האפשרות לממש אותו. אז אנשים הקימו שוק שחור. והמדינה הקימה מנגנוני פיקוח ואכיפה, כולל הלשנות של אזרחים אחד על השני. לאורך זמן הציבור החל להגן על "העבריינים", וזה מה שגרם לסיום המדיניות.
 ככה המדינה שלנו קמה. זאת התרבות שלנו. זה ה-DNA.
הם התקינו פה מצלמות של עין הנץ בכל פינה, תכניות רבעים בכל הערים, משרד הבריאות אחראי גם על המזון, השקל הדיגיטלי בניסוי בזמן שהם מגבילים מזומן. אג'נדת הקיימות זה התירוץ הפעם בשם משבר אקלים.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן